ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10026793
*
nr 1002 6793
Spegel
Sent 1800-tal, bemålad, 77 x 70
Utrop:
1.000 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 december 2015
kl 18:07:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/12 15:55:25
1
100 kr
10/12 10:42:30
2
150 kr
10/12 11:39:06
1
200 kr
14/12 17:54:21
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32
-
8321 Spegel
Rokokostil, 63x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51
*
Spegel
nr 1002 6793
Spegel
Sent 1800-tal, bemålad, 77 x 70
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 december 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/12 15:55:25 | 1 | 100 kr |
10/12 10:42:30 | 2 | 150 kr |
10/12 11:39:06 | 1 | 200 kr |
14/12 17:54:21 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32 -
8321 Spegel
Rokokostil, 63x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37 -
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51